Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Ramazan Bayrami Trafik Tedbirleri
 
BASIN DUYURUSU
 
RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ SÜRESİNCE ALINAN TRAFİK TEDBİRLERİ VE BU TEDBİRLERİN TRAFİK KAZALARINA YANSIMASI..
 
 
Tokat İl Emniyet Müdürlüğü olarak “Ramazan Bayramı Ek Trafik Tedbirleri” kapsamında kazalara neden olan ihlallerin yapılacak denetimlerle en aza indirilmesi,  Ramazan Bayramı tatili süresince trafik kazaları nedeniyle meydana gelen ölüm ve ciddi yaralanmaların önüne geçebilmek amacı ile ek tedbirlerin alınmasına gerek duyulmuştur.
             Bu nedenle Tokat İl Emniyet Müdürlüğü olarak gerek şehir içi güzergahlarımızda, gerekse şehirlerarası karayollarımızda ek trafik tedbirleri planlanmıştır. Bu tedbirler çerçevesinde;
-          Şehir içi ve şehir dışı güzergahlarımızda bulunan alt ve üst geçitlere afişler asılmış, sürücülerin uyması gereken kurallarla ilgili olarak dikkatleri çekilmeye çalışılmıştır.
-          Yapılan sabit denetimlerde sürücüleri bilgilendirici el broşürleri dağıtılmıştır.
-          Karayollarımız üzerinde daha önceki bayram tatilleri de dikkate alınarak, trafik kazalarının yoğun olduğu bölgeler tespit edilmiş, bu güzergahlara sivil araçlar konuşlandırarak radarla kontrol yapılıyor izlenimi verilmiş, seyyar “RADAR” levhaları da konularak sürücülerin bu bölgelerden geçişlerinde daha dikkatli araç kullanmaları sağlanmıştır.
-          Sorumluluk güzergâhımızın coğrafi konum olarak ülkemizin orta kısmında bulunması sebebiyle, sürücülerin yorgun olacakları ve uzun süre araç kullanmak nedeniyle hareketsiz kalabilecekleri, bu durumun da sürücülerde kas uyuşukluklarına sebep olacağı değerlendirilmiş, özellikle uzun süre araç kullanan sürücüler, trafik kontrolüne tabi tutuldukları esnada Niksar Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği önüne kurulan spor aletlerinden faydalandırılarak daha zinde bir şekilde yola devam etmelerin sağlamak için dinlendirilmeleri sağlanmıştır. Ayrıca Ramazan Bayramı süresi içerisinde pilot bölge olarak spor aletleri ile vatandaşlarımızın dinlendirilmesi uygulamasının yapıldığı Niksar Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliğimiz sorumluluk alanında herhangi bir trafik kazasının olmadığı görülmüştür. Bu uygulama, gerek yerel gerekse ulusal yazılı ve görsel basında ilgi görmüştür.
     24-27 Haziran 2017 tarihleri arasındaki Ramazan Bayramı tatili süresince 7 adet yaralanmalı trafik kazasında toplam 21 kişi yaralanmış, 1 vatandaşımız kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmiştir. Günlük ortalama kaza sayısına göre günlük ortalama 1,75 adet trafik kazası meydana gelmiştir. Bu sayı 2015 ve 2016 yıllarındaki Ramazan Bayramı tatil sürelerinde meydana gelen trafik kaza sayılarına göre karşılaştırıldığında trafik kaza sayısında düşüş olduğu gözlemlenmiştir. 
    Ramazan bayram tatili süresince alınan ek trafik tedbirleri ile vatandaşlarımızın daha rahat ve huzurlu bir şekilde sorumluluk bölgemizden geçişleri sağlanmış, alınan bu trafik tedbirlerinin sürekli geliştirilerek uygulanması yönündeki çalışmalarımızın devam ettirilmesi sağlanacaktır. Ramazan bayram tatili süresince alınan ek trafik tedbirleri ile vatandaşlarımızın daha rahat ve huzurlu bir şekilde sorumluluk bölgemizden geçişleri sağlanmış, alınan bu trafik tedbirlerinin sürekli geliştirilerek uygulanması yönündeki çalışmalarımızın devam ettirilmesi sağlanacaktır.
  Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.         
 
                                                                                   TOKAT EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
 • Tokat Uyusturucu Mucadele
 • Polis Radyosu
 • Kurumsal E-Posta
 • Polsan
 • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
 • UPEM
 • TUBİM
 • Suç Önleme Sempozyumu
 • UTSAS Sempozyumu
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • KGYS